• Klimatyzacja
  Klimatyzacja

  przegląd i odgrzybianie

 • Serwis opon
  Serwis opon

  Jedyny taki w Warszawie

 • Hunter RF Elite
  Hunter RF Elite

  perfekcyjne wyważenie kół z testem drogowym

 • Motocykle
  Motocykle

  wymiana i sprzedaż opon

 • Darmowy
  Darmowy

  przegląd twojego auta
  przed zimą - zapraszamy!

 • Sprzedaż felg
  Sprzedaż felg

  Felgi nowe i używane

 • Autoopony.com
  Autoopony.com

  Konwaliowa 5 Warszawa

 

Oferujemy Państwu przegląd samochodu przed zakupem wraz z testem komputerowym przez wszystkie sterowniki i drobiazgowym przeglądem technicznym auta. 

Nie kupujmy kota w worku! Zapraszamy na przegląd auta przed zakupem!

 

Koszt całkowity - 185 zł brutto

Zapisy pod numerem telefonu: 737 007 777

Od 2012 roku Unia Europejska wprowadziła obowiązek oznaczania opon specjalnymi etykietami, na których znajdziemy ich najbardziej podstawowe parametry. Poniżej wyjaśniamy o jakie parametry chodzi:

 1. Efektywność energetyczna, inaczej opór toczenia

Opór toczenia oznacza stratę energię wynikającą z odkształcania się opony podczas jej kontaktu z jezdnią w trakcie poruszania się po drodze.

Wpływa to bezpośrednio na zużycie paliwa, a więc również ma znaczenie z punktu widzenia ekologii. Opona o mniejszym oporze toczenia zużywa mniej energii, dzięki czemu zużycie paliwa jest mniejsze, a do atmosfery dostaje się mniej szkodliwych substancji, które są przyczyną powstawania efektu cieplarnianego lub też smogu w dużych aglomeracjach.

Producenci opon w materiałach informacyjnych podają następujące informacje w temacie efektywności energetycznej:

Rzeczywiste osiągi mogą różnić się w zależności od pojazdu i warunków jazdy. Różnica pomiędzy kompletnym zestawem opon klasy A a zestawem opon klasy G może wynieść około 7,5% pod względem zużycia paliwa dla samochodów osobowych. W przypadku samochodów ciężarowych różnica ta pomiędzy zestawem opon klasy A a zestawem opon klasy F może wynieść nawet 15%.

 1. Przyczepność na mokrej nawierzchni

Hamowanie na mokrej nawierzchni jest najważniejszą właściwością opon wpływającą na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Mierzy się je w metrach od momentu rozpoczęcia hamowania do zatrzymania pojazdu. Występują oceny od A do G, przy czym nie używa się oceny D, ani G. Ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Różnice między ocenami to skrócenie lub wydłużenie dystansu hamowania przy prędkości 80 km/h od jednej do dwóch długości samochodu (3 do 6 metrów). Różnica między ocenami A a F wynosi ponad 18 metrów długości hamowania dla samochodów osobowych.

 1. Zewnętrzny hałas toczenia

Jest to hałas generowany przez opony w ruchu, mierzony w decybelach. Im więcej na etykiecie widnieje czarnych fal, tym głośniejsza jest opona. Jedna fala oznacza najniższą dopuszczalną wartość, trzy – najwyższą. Trzy fale to poziom hałasu odpowiadający obecnie obowiązującym normom, dwie fale to poziom zgodny z przyszłymi przepisami, podczas gdy jedna fala oznacza poziom niższy jeszcze o 3 dodatkowe decybele niż minimalna wartość generowanego hałasu z oznaczeniem dwóch fal. Im cichsza opona, tym bardziej jest ona przyjazna dla środowiska, zapewnia też zdecydowanie wyższy komfort jazdy. Oprócz fal na etykiecie podaje się również konkretną wartość zmierzone hałasu.

Oznakowanie za pomocą etykiet jest obowiązkowe dla opon przeznaczonych do:

- samochodów osobowych, SUV, 4x4/terenowych

- samochodów dostawczych

- samochodów ciężarowych, naczep, przyczep, autobusów

Posiadając już niezbędną wiedzę na temat etykiet UE dla opon możemy wyciągnąć kilka ważnych wniosków. Zauważmy, że na etykiecie znajdziemy jedynie trzy parametry, z których aż dwa - efektywność energetyczna i zewnętrzny hałas toczenia, powiązane są z ekologią, a tylko jeden z nich - przyczepność na mokrej nawierzchni,  ma bezpośrednie znaczenie dla naszego bezpieczeństwa na drodze. Musimy sobie zdawać sprawę, że opony bada się pod wieloma innymi względami - równie ważne są parametry takie jak przyczepność na suchej nawierzchni, przyczepność na zakrętach, stabilność podczas jazdy z dużą prędkością, zachowanie trakcji, podatność na uszkodzenia bieżnika i ścian bocznych, waga opon, odporność na zjawisko aquaplaningu (w skrócie przyczepność podczas pokonywania kałuży z dużą prędkością), zachowanie na jezdni ośnieżonej, oblodzonej, skuteczność odprowadzania wody, żywotność mieszanki, z której wykonana jest opona, itd. Jest tego dużo i nie wymieniliśmy nawet połowy z właściwości opon, które są brane pod uwagę przez producentów w procesie ich projektowania i produkcji. Wniosek jest taki, że o ile przyczepność na mokrej nawierzchni podana na etykiecie jest bardzo ważna, to już pozostałe widniejące tam wartości są drugorzędne. Litera A/B dla oporu toczenia pozwoli zaoszczędzić nam trochę środków, ale w przypadku samochodów osobowych nie jest to na tyle istotna różnica, aby dostrzec ją w ujęciu dnia, tygodnia, czy nawet miesiąca. W skali roku - jak najbardziej, różnica będzie zauważalna, możemy być z siebie dumni, że choćby w minimalnym stopniu przyczyniliśmy się do poprawy warunków życia naszej planecie. Z kolei generowany przez opony hałas zewnętrzny, to parametr ważny z punktu widzenia kierowcy przyzwyczajonego do wysokiego komfortu jazdy. Im cichsza opona, tym prowadzenie auta staje się przyjemniejsze. Mniejszy hałas zewnętrzny korzystnie wpływa na środowisko naturalne zwierząt i komfort życia ludzi.

Kolejną kwestią jest w jaki sposób badane są poszczególne modele opon. W warunkach testowych wykorzystuje się przeróżne samochody o odmiennej konfiguracji, warunki badania nigdy nie są identyczne, a opony testowane mogą minimalnie się różnić od wersji przeznaczonych na rynek detaliczny. Dane znajdujące się na etykietach tym samym często nie pokrywają się z rzeczywistością, gdyż to wszystko zależy od naszego stylu jazdy, naszego samochodu, jego mocy oraz konkretnej partii wyprodukowanych opon. Największe nieprawidłowości występują w przypadku opon produkowanych w Chinach - zdecydowanie odradzamy inwestycje w takie produkty.

W ramach podsumowania przy zakupie opon nie powinniśmy kierować się ich wyborem patrząc tylko i wyłącznie na etykietę UE. Przede wszystkim powinniśmy zaczerpnąć wiedzy odnośnie szczegółowych właściwości danego modelu opony na stronach producenta lub niezależnych serwisów motoryzacyjnych zajmujących się testowaniem ogumienia. Warto trzymać się renomowanych marek klasy średniej lub Premium takich jak Michelin, Bridgestone, Goodyear, Dunlop, Pirelli, Continental, itp. Opony nowe Warszawa Białołęka może Państwo zakupić TUTAJ. W razie wątpliwości związanych z zakupem polecamy wybrać się do zaufanego serwisu oponiarskiego, który z pewnością doradzi odpowiedni produkt pod kątem naszego modelu samochodu, jego mocy, stylu jazdy, pokonywanych przebiegów, jak również i co chyba najistotniejsze dla wielu z nas w odpowiedniej cenie. Czasami nie warto kupować najdroższych i najlepszych opon z danego rozmiaru jeżeli nasze auto i nasz charakter jazdy nie pozwolą nam tego wykorzystać. Tańsze mniej znane marki opon sprawdzają się równie dobrze w temacie bezpieczeństwa jak te najbardziej znane i reklamowane. Mówimy tu o oponach średniej półki takich jak Hankook, Falken, Kleber, Fulda, Uniroyal, Firestone, Vredestein, itp. Są to opony o niekiedy wyraźnie gorszych wartościach oporu toczenia i zewnętrznego hałasu, które zachowują wysoką klasę przyczepności na mokrej nawierzchni (A/B/C), natomiast ogólnie wypadają one naprawdę bardzo solidnie - gwarantują nam bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa i prowadzenia auta w każdych warunkach.

Wentyle do kół samochodowych - niby nieduży koszt (zwykły wentyl kosztuje  około 5 zł), a często upieramy się, że dotychczasowe są sprawne i nie ma potrzeby montować nowych. Jak dowodzą nasze obserwacje, bardzo dużo aut ma sparciałe wentyle, które po lekkim wygięciu zaczynają puszczać powietrze. Problem potęguje fakt, iż  wielu kierowców w dalszym ciągu rzadko sprawdza ciśnienie powietrza w kołach (albo w ogóle tego nie robi) co sprawia, że jazda z za niskim ciśnieniem niszczy opony i naraża na niebezpieczeństwo wypadku (za niskie ciśnienie powietrza prowadzi do grzania się opony i w konsekwencji do jej wystrzału).

Należy pamiętać, że wentyl do głównie guma, a guma jest podatna na działanie czynników atmosferycznych, soli w zimie czy po prostu uszkodzenia mechaniczne.

Zdarza się także, że przyjeżdżając na wymianę opon, wydawało nam się, że wentyle są sprawne, natomiast po zamontowaniu opon i pozostawieniu starych wentyli nagle zaczyna schodzić powietrze z któregoś koła. Dzieje się tak, gdyż serwisy samochodowe napełniają opony powietrzem stosując gwałtowny skok ciśnienia, by opona właściwie wskoczyła na felgę i by ją delikatnie rozpompować. Niestety stare i sparciałe wentyle zaczynają przepuszczać powietrze przez mikropęknięcia i nie nadają się już do użytku.

Zwróćmy jeszcze uwagę na jeden fakt. Koszt wymiany wentyla to 5zł. Wentyle wymienimy przy okazji wymiana opon Warszawa Białołęka. Jeśli zdecydujemy się pozostawić stary wentyl i np. po tygodniu od wymiany opon zejdzie nam powietrze z jednego koła to czeka nas:

 1. Zmiana koła na zapasowe i ubrudzenie się przy tym,
 2. Ponowna wizyta w serwisie,
 3. Ponowny demontaż opony, wymiana wentyla i ponowny montaż z wyważeniem a co za tym idzie koszt dużo większy niż 5zł podczas sezonowej wymiany opon.

Dlatego właśnie producenci zalecają wymianę wentyli/zaworów przynajmniej raz na rok, a obowiązkowo przy wymianie opon na nowe. Jednym z warunków gwarancji na opony jest jednoczesna wymiana wentyli samochodowych na nowe. Pamiętajmy, że przy zakupie i montażu nowych opon, czy to zimowych, czy letnich obowiązkowo należy wymienić również zwykłe gumowe wentyle na nowe.

Inną kwestią są wentyle metalowe lub te zintegrowane z czujnikami ciśnienia - wymieniajmy je jedynie, kiedy pojawią się problemy z uchodzeniem powietrza z kół lub też inne problemy takie jak uszkodzenia mechaniczne, zapiekanie się lub utlenianie / korozja konstrukcji zaworu. Wentyle metalowe zwyczajowo są znacznie droższe niż zwykłe gumowe zawory, zwłaszcza te stosowane razem z czujnikami ciśnienia TPMS.

Regularna wymiana standardowych wentyli gumowych stosowanych w zdecydowanej większości samochodów, to gwarancja stabilnego ciśnienia w kołach oraz naszego bezpieczeństwa. Jazda na kołach, z których regularnie uchodzi powietrze przekłada się na wyższe spalanie, nierównomierne zużycie opon, uszkodzenia opon. W skrajnych wypadkach zużyty, stary wentyl może samoistnie "wystrzelić" podczas jazdy, co często kończy się całkowitym i natychmiastowym uszkodzeniem opony oraz felgi, jak również grozi poważnym wypadkiem. Wymieniajmy wentyle przynajmniej raz w roku i obowiązkowo przy montażu nowych opon - to gwarancja naszego bezpieczeństwa.

poniedziałek, 23 wrzesień 2019 15:25

Jak przygotować auto do dalekiej podróży? - część 4

Napisane przez

Światła, żarówki, pióra wycieraczek, płyn hamulcowy, stan akumulatora i alternatora...

Pozostałe, mniej oczywiste elementy, które należy sprawdzić przed wyjazdem.

 

Z pozoru sprawny technicznie samochód może sprawiać mniejsze bądź większe problemy, które uwidocznią się dopiero w określonych sytuacjach. Może się wydawać, że po okresowym przeglądzie technicznym, podczas którego został wymieniony olej, filtry, sprawdzone zostało zawieszenie, klocki hamulcowe i tarcze - wszystko jest w porządku... Próbując wycofać w ciemnościach naszym samochodem wyjeżdżając z parkingu okazuje się, że kompletnie nic nie widzimy. Przepaliło się światło wsteczne... Jadąc w środku nocy poza miasto włączamy światła drogowe (długie). Wcześniej nie korzystaliśmy z nich zbyt często, gdyż jeździliśmy po dobrze oświetlonym mieście. Okazuje się, że jedno z świateł nie działa... Lub kolejny przykład - w trakcie potwornej ulewy, pomimo że wycieraczki działają na najwyższych obrotach nic nie widzimy... Pióra wycieraczek, szorują o szybę głośno skrzypiąc, przy tym nie zbierając wody w dostateczny sposób... Nadają się do natychmiastowej wymiany. Lub też przypadek w okresie zimowym, kiedy to będąc na wyjeździe w górach nie możemy ruszyć z parkingu. Auto nie chce odpalić - bardzo stary i zużyty akumulator nagle dał o sobie znać.

Wszystkie te powyższe przykłady i sytuacje z życia wzięte przypominają nam, że nie można lekceważyć tych najbardziej podstawowych kwestii związanych z naszym samochodem. Z drobnych usterek w określonych warunkach może powstać niespodziewanie bardzo poważny problem, który zdecydowanie zagraża naszemu bezpieczeństwu i może być nawet przyczyną wypadku. Przed wyjazdem w dłuższą, trasę zwłaszcza w nocy lub w trudnych warunkach pogodowych, pamiętajmy żeby koniecznie sprawdzić stan wszystkich świateł, działanie wycieraczek, poziom płynu chłodniczego, spryskiwacza - nic nas to nie kosztuje, a zaoszczędzi nam nie potrzebnych kłopotów. W przypadku trudniejszych do weryfikacji stanu płynu hamulcowego, akumulatora, alternatora, itp. możemy skorzystać z pomocy zaufanego warsztatu - naprawa samochodów Warszawa Białołęka.

piątek, 13 wrzesień 2019 13:51

Jak przygotować auto do dalekiej podróży? - część 3

Napisane przez

Ubezpieczenie i assistance - warto wykupić nawet tylko na wyjazd

Podczas pokonywanej bardzo długiej trasy niestety mogą przydarzyć się również niespodziewane, niepożądane przez nas sytuacje i wypadki. Naprawdę warto wcześniej przygotować się na każdą ewentualność w czym pomoże nam wykupienie specjalnego ubezpieczenia dedykowanego na zagraniczny wyjazd. Ubezpieczenie powinno obejmować każdego z uczestników wyjazdu, dlatego też i nasz samochód powinien mieć wykupiony dodatkowy pakiet assistance. Zazwyczaj taka polisa obejmuje całodobową pomoc na obszarze Unii Europejskiej. W przypadku uszkodzonej opony, awarii samochodu lub nieszczęśliwego wypadku możemy liczyć na lawetę, bądź mobilny warsztat, który pomoże nam pozytywnie rozwiązać napotkany problem, co ważne w cenie ubezpieczenia. Brak takiego assistance naraża nas na bardzo duże koszty liczone w setkach Euro.

W ramach podsumowania - jeżeli planujemy długą trasę poza granicami naszego kraju niezbędnym są ubezpieczenie dla nas, naszych pasażerów, jak również dodatkowy pakiet assistance dla naszego samochodu. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych wysokich kosztów, jak również będziemy mogli czuć się bezpiecznie i otrzymać pomoc  w razie nieprzewidzianej sytuacji. Warto obserwować różne promocje producentów i sprzedawców opon - sprzedaż opon Warszawa, gdyż zdarza się, że do nowo zakupionego kompletu opon, możemy otrzymać darmowy assistance! Przykładem może być Goodyear i Dunlop, które to marki całkiem niedawno oferowały takie rozwiązanie obowiązujące w całej Europie przez okres 3 lat. Jedynym warunkiem skorzystania z tej promocji był zakup 4 opon marki Goodyear lub Dunlop oraz rejestracja w programie assistance na specjalnej stronie. Pomoc obejmowała samochód z zamontowanymi oponami Goodyear lub Dunlop.

czwartek, 12 wrzesień 2019 10:37

Jak przygotować auto do dalekiej podróży? - część 2

Napisane przez

Wymiana filtrów, oleju, klocków , itp.:

Niezbędne usługi mechaniczne gwarancją naszego bezpieczeństwa

 

W drugiej części naszego poradnika zastanowimy się, co zrobić jeżeli przegląd samochodu wykazał potrzebę natychmiastowej wymiany niezbędnych części i płynów eksploatacyjnych. Nie należy też lekceważyć ostrzeżeń mechaników w momencie gdy część podzespołów jest na granicy użyteczności / częściowo lub za kilkaset kilometrów kwalifikuje się do wymiany. Jadąc w naprawdę długą trasę - kilkaset, kilka tysięcy kilometrów - warto natychmiast wymienić wszystkie filtry i olej, w razie potrzeby klocki i tarcze. Dzięki temu będziemy mieli 100% pewność, że nasze auto technicznie niczym negatywnym nas nie zaskoczy. Polecamy skorzystać z takich usług jak wymiana filtrów, oleju, wymiana klocków hamulcowych Warszawa. Niezbędna może okazać się również weryfikacja efektywności działania i ilości czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji, a także jej czyszczenie i odgrzybienie. W parze z tym zabiegiem nieodzownie idzie wymiana filtra kabinowego - nie ma nic gorszego niż słabo działający, wydający okropny zapach od dłuższego czasu nieserwisowany układ klimatyzacji.

 

wtorek, 03 wrzesień 2019 09:23

Jak przygotować auto do dalekiej podróży? - część 1

Napisane przez

Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu:

Darmowy przegląd - warsztat samochodowy Warszawa Białołęka

 

Proponujemy Państwu cykl poradników, które pozwolą Państwu odpowiednio przygotować samochód na dłuższą trasę - skupiamy się przede wszystkim na bezpieczeństwie.

W części pierwszej zajmiemy się stanem technicznym naszego pojazdu - podpowiemy jak zminimalizować koszty lub całkowicie ich uniknąć, a sposobem na to może być darmowy przegląd samochodu. Nie jest to standardowa usługa - świadczy ją niewielka ilość serwisów. Jeżeli chodzi o Warszawę, to polecamy w szczególności serwis - naprawa samochodów Warszawa Białołęka.

Darmowy przegląd polega na dogłębnym sprawdzeniu całego samochodu. Weryfikuje się między innymi stan zawieszenia, klocki i tarcze hamulcowe, stan oleju i filtrów. Auto jest sprawdzane pod kątem wycieków, weryfikuje się działanie świateł, wycieraczek, stan opon, itd. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami - otrzymujemy uzupełnioną kartę przeglądową, gdzie wskazane mamy ewentualne usterki wraz z kosztami ich naprawy lub wymiany uszkodzonych, bądź zużytych elementów. Jeżeli auto jest w 100% sprawne opuszczamy warsztat nie naruszając w żaden sposób naszego budżetu. Z kolei wszelkie wykryte w porę problemy związane z naszym samochodem, to gwarancja udanego i bezpiecznego wyjazdu. Pamiętajmy, że koszt samego holowania na lawecie za granicą to minimum kilkaset euro! A do tego jeszcze diagnostyka i naprawa auta w zagranicznym warsztacie! Lepiej koszt ewentualnej lawety przeznaczyć w Polsce na przygotowanie auta do wyjazdu, które dzięki temu posłuży nam bezawaryjnie nie tylko na tym jednym wyjeździe. Nie zwlekajmy z przeglądem samochodu, wykonajmy go odpowiednio wcześniej, a nóż czeka nas jakaś poważna naprawa, która może potrwać do kilku dni. Nie ryzykujmy opóźnienia naszego upragnionego wyjazdu, a przede wszystkim bezpieczeństwa nas kierowców i naszych bliskich.

Każdy samochód ma ściśle określony przez producenta fabryczny rozmiar opon oraz dopuszczalne zamienniki. Informacje na ten temat możemy znaleźć np. w instrukcji pojazdu, na słupku po otwarciu drzwi od strony kierowcy, na wlewie paliwa lub też w innych mniej typowych miejscach. Producenci stosują różne umiejscowienie zależnie od modelu i wersji samochodu. Zazwyczaj naklejka zawiera takie informacje jak podstawowy rozmiar opon dla danej średnicy koła, niekiedy również jego zamiennik dla tej samej średnicy oraz rozmiary dopuszczalne dla innej wielkości kół. Oprócz dokładnych wymiarów opon znajdziemy tam także między innymi zalecane ciśnienie oddzielnie dla przedniej i tylnej osi.

Aby zrozumieć dlaczego w samochodzie stosowane są różne rozmiary opon musimy na początek poznać jak zapisujemy rozmiar opon i co oznaczają jego poszczególne składowe.

Dla przykładu posłużymy się jednym z najbardziej popularnych rozmiarów opon czyli 205/55R16. Pierwsza liczba "205" oznacza szerokość opony wyrażoną w milimetrach. Kolejna liczba po ukośniku "55" jest już bardziej skomplikowanym elementem, często mylonym jakoby była to stała wartość. Nic bardziej mylnego - jest to procent , który musimy zastosować na pierwszej składowej (w naszym przykładzie "205"). Czyli w uproszczeniu 55% z 205mm. Wynik tego działania określa dokładną wysokość naszej opony - w tym wypadku jest to 112,75mm. "R" jest oznaczeniem opony radialnej powszechnie stosowanej w 99% samochodów jeżdżących po drogach. Ostatnia wartość "16" to średnica opony wyrażona w calach (1 cal=2,54cm).

Jak widać rozmiar opon, to dość złożona kwestia - przy doborze zamienników najważniejszą okazuje się wysokość opony. Im większa średnica felgi tym opona musi być niższa, aby średnica koła została zachowana. Oczywiście nie da się dobrać wysokości koła, co do milimetra pomiędzy poszczególnymi średnicami, dlatego też producenci wskazują optymalne rozwiązanie możliwe do zastosowania (w granicach 2% różnicy wysokości). Drugorzędnym elementem jest szerokość opony, która zazwyczaj zwiększa się wraz z obniżeniem profilu opony. Wiąże się to z zachowaniem odpowiedniej nośności opony. Ciężar rozkłada się na większą powierzchnię, tym samym opona pomimo mniejszej wysokości i ilości użytych materiałów, zachowuje swoją wytrzymałość.

W przypadku samochodów osobowych zaleca się, aby różnica w średnicy koła względem fabrycznego rozmiaru nie była mniejsza / większa niż 2%. Niezastosowanie się do tych zaleceń może skutkować obcieraniem opony o nadkola (zwłaszcza przy skręcie lub pod obciążeniem) lub też w drugą stronę - niebezpiecznie obniżonym podwoziem. W przypadku większych aut (SUV, terenowe) pomiędzy kołem a nadkolem zazwyczaj jest znacznie większy prześwit, dlatego też zwiększenie średnicy koła do maksymalnie 4% nie powinno być problemem. Dochodzi również kwestia felg - wraz ze znaczną zmianą szerokości opon (+/- 20mm) należy odpowiednio rozważyć zmianę szerokości felgi. Oczywistym jest także, że średnica felg musi być identyczna ze średnicą opon - rzadko, ale zdarza się, że zapominamy o tym fakcie. Wszelkie zmiany felg, zakup nowego kompletu, należy koniecznie skonsultować ze specjalistą w tej dziedzinie, gdyż ryzyko pomyłki w tym wypadku jest bardzo duże! Dobór felg do samochodu jest sprawą na tyle skomplikowaną, że zasługuje na osobny temat.

Podsumowując, powinniśmy ściśle przestrzegać rozmiarów opon zalecanych przez producenta auta. Jeżeli nie ma wyraźnej potrzeby i uzasadnienia, nie należy ingerować w szerokość i wysokość opony. Dla doświadczonych kierowców, którzy pragną coś zmienić w swoim samochodzie, lekko go stuningować, podwyższyć, bądź obniżyć zawieszenie - ostrzegamy, że wszelkie takie modyfikacje powinny być wcześniej uzgodnione z doświadczonymi mechanikami (polecamy naszych fachowców z warsztat samochodowy Warszawa Białołęka). Należy pamiętać, że obniżając auto fabryczny rozmiar opon może zacząć obcierać o nadkola, zaś przy podwyższonym zawieszeniu należy niekiedy rozważyć nieco wyższe opony. Również za szerokie ogumienie może obcierać o nadkola, zawieszenie lub w skrajnym wypadku wysunąć się poza obrys auta, co jest niedopuszczalne. Wraz ze zmianą rozmiaru opon na inny niż zalecany przez producenta należy pamiętać, że nieznacznie zmienią się odczyty z prędkościomierza. Może to także mieć wpływ na większe / mniejsze spalanie oraz ogólne zachowanie auta oraz komfort jazdy. Także powtarzamy raz jeszcze - jeżeli nie ma wyraźnego uzasadnienia dla zmiany rozmiaru opon na inny niż dopuszczalny przez producenta naszego auta - nie róbmy tego, trzymajmy się dedykowanych rozmiarów. W każdym innym wypadku jakakolwiek zmiana powinna być wcześniej uzgodniona ze specjalistą w tej dziedzinie.

czwartek, 07 marzec 2019 13:15

Wulkanizacja Białołęka

Napisane przez

Warszawska Białołęka obfituje w wiele miejsc związanych z branżą motoryzacyjną.  Na ulicy Modlińskiej  i w jej okolicach znajdziemy dziesiątki komisów, sklepów sprzedających części samochodowe, salony autoryzowanych dealerów oraz kilkadziesiąt warsztatów mechanicznych i zakładów wulkanizacyjnych.

Serwis oponiarski zazwyczaj kojarzy nam się z nieciekawym budynkiem przypominającym większy garaż z kilkoma bramami wjazdowymi. Powiedzmy, że nie da się go pomylić np. ze sklepem spożywczym - ot to typowe miejsce, gdzie wymienimy i naprawimy opony. Na tle około dwudziestu funkcjonujących na Białołęce serwisów oponiarskich tego typu, nasz serwis Autoopony.com pozytywnie się wyróżnia, wysoko podnosząc poprzeczkę konkurencji.

Staramy się odchodzić od stereotypu tradycyjnego "warsztatu wulkanizacyjnego". Inwestycja w nowoczesny budynek, jedyny w swoim rodzaju obiekt tego typu w Warszawie, powstały od zera z myślą o jego przeznaczeniu związanym z branżą, to pierwszy krok. Kolejnym jest wyposażenie. Z roku na rok do użytku wchodzą najnowsze i najlepsze na rynku maszyny, dzięki którym możemy zaoferować najwyższą jakość oferowanych usług. Nie tak dawno do naszej bogatej kolekcji urządzeń trafił topowy model wyważarki z testem drogowym Hunter Road Force Elite. Jest to pierwsze tego typu urządzenie na Białołęce. Jednakże nowoczesny budynek i zaawansowana technologia byłyby niczym bez ludzi, doświadczonych fachowców i pasjonatów motoryzacji, którzy służą Państwu wiedzą i pomocą od wielu lat.

Nasza wulkanizacja specjalizuje się w obsłudze wszystkich rodzajów aut - od wiekowych wysłużonych już staruszków, po najnowsze napakowane elektroniką auta luksusowe i sportowe o dużej mocy. Zakres oferowanych przez nas usług jest bardzo szeroki: wymiana opon, naprawa i wulkanizacja opon, możliwość zakupu opon, felg, czujników TPMS, itp., przechowalnia opon i kół, prostowanie felg, mechaniczne czyszczenie i mycie kół, wyważenie z optymalizacją i testem drogowym, itd. Nasza oferta jest bogata i ciągle się poszerza, gdyż zmotoryzowanych mieszkańców Białołęki i okolic ciągle przybywa. Upodobania i potrzeby naszych klientów są najróżniejsze, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby zadowolić każdego, niezależnie od tego jakim autem jeździ. Tutaj dochodzimy do cen, które staramy się utrzymywać na niezmiennym niskim, jak na warszawskie standardy, poziomie.

Autoopony.com to nie tylko wulkanizacja Białołęka - to także kompleksowa profesjonalna mechanika. Na Białołęce nie ma na dzień dzisiejszy drugiego takiego miejsca, które oferowałoby tak szerokie spektrum usług. Dlatego też przy okazji wymiany opon warto zajrzeć do nas na przykład na darmowy przegląd, który jest u nas standardem od dobrych już kilku lat. Usługa, za którą u innych możemy słono zapłacić, my jesteśmy w stanie zaoferować Państwu za darmo. Serwisanci punkt po punkcie sprawdzą i ocenią stan Państwa auta, co pozwoli w porę zdiagnozować  i naprawić występujące usterki, tym samym ograniczając późniejsze koszty z tym związane. Wierzymy, że już na wstępie nasz poświęcony Państwu czas oraz skrupulatne i staranne podejście do sprawy, pozytywnie wpływają na nasz wizerunek i Państwa decyzję o serwisowaniu samochodów właśnie u nas.

Przykładowe realizacje

 • 17-dotz-hanzo-nissan-juke.jpg
 • 17-dotz-touge-graphite-mini.jpg
 • 16-aez-intenso-mercedes-e-klasse.jpg
 • 16-dezent-f-nissan-qashqai.jpg
 • 15-dezent-f-renault-clio.jpg
 • 16-dezent-re-toyota-avensis.jpg
 • 15-enzo-h-peugeot-206-cc.jpg
 • 16-dezent-f-astra-iii.jpg
 • 17-dotz-rapier-bmw-z4.jpg
 • 18-AEZ-CLIFF-AUDI-S4-1.jpg
 • 17-dezent-f-audi-a4.jpg
 • 17-DEZENT-TD-AUDI-A6.jpg
 • 19_AEZ_CLIFF_AUDI_SQ5_1.jpg
 • 16-dezent-m-vw-transporter-t-5-multvan.jpg
 • 17-dotz-hanzo-bmw-1.jpg
 • 17-dezent-f-vw-passat-cc.jpg
 • 16-dotz-rapier-shine-bmw-3-300x225.jpg
 • 16-enzo-h-seat-altea-1024x768.jpg
 • 16-enzo-103-honda-hr-v.jpg
 • 20-aez-phoenix-dark-lexus-rx400h.jpg
 • Honda-Civic-UFO-16-5-x-1143-Enzo-W.jpg
 • 16-Dezent-TD-DARK-VW-Golf-VII.jpg
 • 16-aez-valencia-dark-alfa-romeo-giulietta-2.jpg
 • 18-aez-lascar-volvo-c70.jpg
 • 17-dotz-mugello-bmw-x1-21.jpg
 • 17-DOTZ-MUGELLO-BMW-3.jpg
 • 15-dezent-f-suzuki-swift.jpg
 • Honda-Civic-UFO-16-5-x-1143-Dezent-Re-Dark.jpg
 • 15-dezent-re-skoda-octavia-ii.jpg
 • 15-dezent-re-audi-a1.jpg
 • Ford-Focuc-Grand-C-max-16-5-x-108-Dezent-TD-Dark-cz2.jpg
 • 17-dezent-k-opel-insignia-3.jpg
 • BMW-X3_1.jpg
 • 20-DOTZ-Territory-Dark-5-x112-MERCEDES-GL-2-300x225.jpg
 • 16-aez-intenso-dark-volvo-s60.jpg
 • 15-enzo-h-honda-accord.jpg
 • 17-DEZENT-RN-DARK-VW-CC-cz.2.jpg
 • Hyundai-IX35-17-5-x-1143-Dezent-TE-Dark-cz3.jpg
 • 18-Dezent-M-VW-Touareg.jpg
 • 15-dezent-v-kia-ceed.jpg
 • 17-Dotz-Fast-Fifteen-Dark-Honda-Civic.jpg

W naszym magazynie oczekuje na Państwa kilka tysięcy felg stalowych i aluminiowych oraz prawie 8000 opon nowych i używanych!

Zapraszamy